Naujienos

                                 

 „Sveikesnis ir saugesnis Biržų jaunimo gyvenimas!”

 Biržų rajono savivaldybės administracija kartu su Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru ir partneriais vykdė projektą „Sveikesnis ir saugesnis Biržų jaunimo gyvenimas!”, finansuojamą Norvegijos finansinių mechanizmų. 

 

 

Sveikesnis ir saugesnis Biržų jaunimo gyvenimas <<skaityti daugiau 

   FB: Biržų jaunimo reikalų koordinatorius <<skaityti daugiau

 Informacija jaunimui įvairiais sveikatos klausimais <<skaityti daugiau

 

Skelbiamas pakartotinis konkursas Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos pareigoms eiti. Konkursas paskelbtas 2020 m. sausio 2 d.

Pretendentų atrankos data – 2020 m. gegužės 5 d.

Pagrindinis konkurso skelbimas tiksli nuoroda: https://www.birzai.lt/index.php?1062350423

 

Projektas, kuriuo džiaugėsi ir mokytojai, ir mokiniai http://www.svietimonaujienos.lt/projektas-kuriuo-dziaugesi-ir-mokytojai-ir-mokiniai/#comment-19954 

AKIMIRKOS IŠ GIMNAZIJOS VARDADIENIO

Sausio 30d. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijoje buvo minimas rašytojo bei dramaturgo Balio Sruogos gimtadienis. Minėjimo dieną vyko nepamokinė veikla. Pirmųjų dviejų pamokų metu gimnazijos moksleiviai, lydimi mokytojų ir Vabalninko kultūros veikėjo Algirdo Garbausko, aplankė B. Sruogos sodybą. Moksleiviai turėjo galimybę prisiliesti prie rašytojo gyvenimo prisiminimų.

  

  

  

 

 

DALYVAVO LMS ŽIEMOS FORUME

 

2020m. Sausio 24-26 dienomis Kaune vyko Lietuvos moksleivių sąjungos Žiemos forumas 2020 - XXIX Neeilinė asamblėja, kurioje Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos moksleivių balsą atstovavo VBSG IVg klasės moksleivis Rokas Baltrušaitis. Forumo metu Lietuvos moksleiviai diskutavo planuotas tvirtinti pozicijas bei tobulino savo įgūdžius lyderystės bei komunikacijos sferose. Taip pat XXIX Neeilinė asamblėja patvirtino Lietuvos moksleivių sąjungos poziciją dėl transporto lengvatų taikymo moksleiviams, o poziciją dėl mažų mokyklų, optimizuojant mokyklų tinklą, paliko toliau svarstyti ir diskutuoti.

Žiemos forume dalyvavo moksleiviai iš daugiau nei 350 mokyklų.

LMS Kauno mokinių savivaldų centro dėka, savaitgalis buvo produktyvus bei darbingas.

 

 

 

 

IVg klasės mokinys, mokinių savivaldos švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas

 

PASVALIO MARIAUS KATILIŠKIO BIBLIOTEKA

 

Mūsų mokyklos IVg klasės mokiniai ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja sausio 17 dieną vyko į Pasvalio Mariaus Katiliškio biblioteką, kur dalyvavo edukacinėje pamokoje, skirtoje rašytojui Mariui Katiliškiui.

  

,,OLYMPIO‘‘ KONKURSE

 

18 - niolika 1 - 4 klasių mokinių dalyvavo edukaciniuose ,,Olympio“ konkursuose. Savo žinias mokiniai galėjo pasitikrinti net 5 dalykuose: lietuvių k., anglų k. , matematikos, informacinių technologijų ir pasaulio pažinimo. Visiems dalyvavusiems mokiniams pavyko laimėti bent po vieną diplomą, o geriausias žinias parodė ir daugiausia diplomų (3 ir daugiau) gavo šie mokiniai: 1 kl. Luknė Urbonaitė, 2 kl. –Karina Namikaitė, Benas Bartaševičius, Raigardas Indrikonis, Matas Labakojis, 3 kl.- Emilė Rešimavičiūtė, Eglė Matulytė, 4 kl. – Eimantė Baniulytė.

 

TARPTAUTINĖ HOLOKAUSTO AUKŲ ATMINIMO DIENA

 

Sausio 27 dieną, minime Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Ši diena šiemet siejama su 75-osiomis Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metinėmis. Siekdami pagerbti Holokausto aukų atminimą prisijungėme prie Pasaulio žydų kongreso inicijuotos pasaulinės akcijos „We remember“ – „Mes prisimename“.

  

  

 

SAUSIO 13-OJI LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

Sausio 13 d. gimnazija prisijungė prie pilietinės iniciatyvos " Atmintis gyva, nes liudija". 8,00-8,10 centrinio įėjimo languose TUC nariai uždegė žvakutes. Mokytojai pamokų metu su mokiniais prisiminė įvykius, vykusius prieš 29 metus. 3-4 klasės mokiniai dailės pamokų metu piešė kaip jie supranta laisvę.3 kl., 6 kl. ir IIIg klasės mokiniai su mokytojomis dalyvavo Šv.Mišiose Vabalninko Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

  

 

TUC informacija

VABALNINKO ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS ĖMIMO Į DANGŲ BAŽNYČIOS KALĖDINĖS EGLUTĖS PUOŠIMAS

 

Jau gyva tradicija  eglutę ir namus puošti pačių darytais žaisliukais. Pasigaminti eglutės žaisliukus - laiko, ir kantrybės reikalaujantis darbas. Šiaudas – puiki medžiaga kūrybai.

Šiemet šis gražus paprotys atgaivintas Vabalninko Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios kunigo Jono Tamošiūno (Tėvo Jono) iniciatyva. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojos Zitos Kumpelienės sutiko pagaminti žaislų bažnyčios Kalėdinės eglutės puošimui ir ją papuošti. Žaisliukų gaminimą pradėjo nuo rugsėjo pradžios. Kiek vėliau prisijungė Ramongalių ir Anciškių bendruomenių nariai. Pasirinko temą – žvaigždės, snaigės, angeliukai. Kiek padirbėję rengė žaisliukų parodą, džiaugėsi savo gaminiais ir su nauja jėga vėl kibo į darbą. Dauguma žaisliukų žvaigždės. Jos – bendruomeniškumo simbolis, nes gamintos iš atskirų detalių - reketukų. Kiek žvaigždutė turi kampų – tiek gamintojų ją gamino. Eglutę bažnyčioje puošė pagal seną paprotį – kuo arčiau Kalėdų.

 

 

 

LIETUVOS MOKINIŲ ETNINĖS KULTŪROS OLIMPIADA

 

Gruodžio 18 d. Biržų ŠPT vyko Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados pirmasis etapas 5-12 klasių mokiniams. 5-8 klasių amžiaus grupės II vietos laimėtoja Irena Skvireckaitė, mokytoja Zita Kumpelienė.

  

 

 

OLIMPINIS MĖNUO

Rugsėjo 30-spalio 27d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo projekte ,,Olimpinis mėnuo“.

Kiekvienai klasei buvo atsiųsti Lietuvos olimpinės rinktinės talismano Ąžuolo ir jo draugų plakatai, kuriuose mokiniai rado naudingų patarimų kiekvienos savaitės temai.

I savaitėje mokiniai išbandė savo aktyvumą mankštindamiesi pagal Ąžuolo Galingojo mankštą, pamokų metu tarp užduočių darydavo pertraukėles, vietoj įprasto rankos kėlimo, vaikai turėjo atlikti šuoliukus į viršų iškeliant rankas ir išskečiant kojas ir kitas smagias veiklas, kurios pagerino susikaupimą, didino motyvaciją ir įsitraukimą į mokymosi procesą, padidino bendrą fizinio aktyvumo lygį.

II savaitėje Amis Kilniaširdis pristatė sveikos mitybos veiklas. Mokiniai grupėse per 5 minutes turėjo užrašyti kuo daugiau skirtingų maisto produktų, kuriuos skirstė į dvi grupes: sveiko maisto ir nesveiko maisto produktus. Kartu su gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialiste dalyvavo sulčių iš vaisių ir daržovių dekustacijoje, dėliojo maisto piramidę. 4 kl. mokiniai atliko sūrios bulvės eksperimentą, iš vaisių ir daržovių gamino mišraines. Per savaitgalį kartu su tėveliais namuose ruošė dvi skirtingas košes.

III savaitėje Una Superbičiulė pristatė temą : vaiko gerovė. Mokiniams labai patiko užduotis ,,Nusižiovaukite“. Pasirodo žiovulys padeda atsikratyti mieguistumo ir pagerina smegenų kraujotaką, todėl pagerėja mąstymas. Kiekvienas išbandė sąmoningumo pozą, berniukai supermeno, o mergaitės super-moters. Vizualizacijos pratimo metu mokiniai nusiramino ir susikaupė naujai veiklai.

IV savaitėje Luka Kibirkštis pristatė ekrano laiką. Mokiniai pildė lentelę, kurioje prie kiekvienos savaitės dienos piešė arba parašė, ką įdomaus jie veikė visą savaitę vietoje ekrano laiko.

Projekto pabaigoje visi mokiniai už aktyvias veiklas buvo apdovanoti diplomais.

  

  

 

"MOLIO TERAPIJA"

 

Lapkričio - gruodžio mėn. gimnazijoje vyko praktinis užsiėmimas mokytojams "Molio terapija". Užsiėmimą vedė dailės mokytoja metodininkė Jūratė Pranciliauskienė. Mokytojai turėjo galimybę patirti gerą laiką, taip pat sukūrė originalių savo kūrybos darbų. Buvo malonu skirti laiką poilsiui ir terapijai. 

    

 

 

PRADINUKŲ KALĖDINĖ IŠVYKA

Prieš pat kalėdines atostogas 1-4 klasių mokiniai buvo išvykę į Kupiškio r. Uoginių kaime esantį A. Petrausko muziejų. Dalyvavo šventinėje programoje „Prie balto šv. Kūčių stalo“. Vaikai ne tik aptarė Advento prasmę, Kūčių papročius, bet ir patys kepė kūčiukus, kiekvienas pasidarė po vaškinę žvakelę, nupinė Advento vainiką. Po darbų susėdę prie stalo skanavo tradicinių mūsų senolių Kūčių valgių. O smagiausia buvo ieškoti Kalėdų senelio paliktų dovanų. Kiekviena klasė gavo žaidimų, kuriuos bus smagu žaisti klasėje grįžus po atostogų.

 

SVEIKINAME

Gimnazijos svarsčių kilnojimo komandą tarpzoninėse varžybose užėmusią II vietą ir patekusią į geriausių Lietuvos miestų mokyklų komandų dešimtuką.

Komandos sudėtis:

  1. Austėja Jankauskaitė, IIg kl.
  2. Džiasmina Tilindytė, Ig kl.
  3. Laurynas Tamulynas ,IV g kl.
  4. Benas Bartaševičius , IV g kl.
  5. Edgaras Staniulis, IV g kl.
  6. Rokas Nainys, III g kl.
  7. Rokas Teresavičius, II g kl.
  8. Deividas Koval- Trach, Ig kl.

Linkime sėkmės Lietuvos mokyklų žaidynių svarsčių kilnojimo varžybų finale!

 

EDUKACINIS RENGINYS

 

Gruodžio 18 d. gimnazijos Ig-IIg mokinių grupė dalyvavo Kaštonų pagrindinėje mokykloje vykusiame renginyje, skirtame žmogaus teisių dienai paminėti. Edukacinį užsiėmimą vedė JAV ambasados Lietuvoje kultūros atašė Meghan Luckett. Mokiniai pasitikrino savo anglų kalbos supratimą ir pilietiškumo pagrindų žinias.

Istorijos ir anglų kalbos mokytoja Audronė Štirvydienė

 

MOKYTOJADA

Gruodžio 12d. Biržų kūno kultūros ir sporto centro krepšinio salėje vyko jau tradicinėmis tapusios Biržų rajono pedagogų sporto žaidynės ,,Mokytojada“. Jose varžėsi 13 ugdymo įstaigų komandų. Jų tarpe buvo ir Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos komanda, kurią sudarė mokytojai: Sigita Vinciūnienė, Janina Žukauskienė, Rita Ivanauskienė, Vida Gaidelionienė, Jurgita Umbrienė ir Sigitas Kuginys.

Visiems dalyviams teko išbandyti jėgas penkiose nestandartinėse, smagiose ir fiziškai nesunkiose rungtyse.

 

 

 

PIRMOKŲ ŠIMTADIENIS

Rodos taip neseniai mūsų gimnazijos pirmokėliai nedrąsiai peržengė mokyklos slenkstį, o jau praėjo net 100 dienų. Ta proga savo tėvelius pakvietė į Šimtadienio šventę. Šventėje pirmokai vaidino istoriją apie Zuikį Puikį, deklamavo, dainavo ir šoko. Šaunieji mokinukai pasipuošė mokytojos padovanotais medaliais. Vaišinosi labai skaniu tortu, kuriuo pasirūpino pirmokų tėveliai.

 

KALĖDINIŲ MEDUOLIŲ DEKORAVIMAS IR KALĖDINĖS PUOŠYBOS

 

2019-12-10 mūsų gimnazijos 8kl. Ig - III g kl mergaitės dalyvavo BTVMC organizuojamoje profesinėje dienoje. Mergaitės dalyvavo edukacinėse kalėdinių meduolių dekoravimo ir kalėdinės puošybos programose. Mergaitės grįžo pilnos įspūdžių, daug išmokusios ir su pačių pagamintomis lauktuvėmis. Kvepia Kalėdomis!

  

 

„KELIAUK LIETUVOJE“ KONFERENCIJA

 

2019 m. lapkričio 27 d. Dieveniškių „Ryto“ gimnazijoje įvyko baigiamoji pilietines iniciatyvas skatinančio projekto „Keliauk Lietuvoje“ konferencija.

Iš viso projekto įvairiuose konkursuose dalyvavo 17 įvairių ugdymo įstaigų. Į baigiamąją konferenciją Dieveniškėse atvyko atstovai iš Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos, Jaunimo asociacijos „Patirk“ atstovai iš Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos, Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazija, Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla, Prienų r. Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija, Kaišiadorių r. Kruonio gimnazija, Vilniaus Senvagės gimnazija, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, Trakų neformaliojo ugdymo klubas ,,Gaubliukas“, Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazija, Vilkaviškio r. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija, Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinė mokykla ir, žinoma, svetingai visus dalyvius priėmusi Dieveniškių „Ryto“ gimnazija.

 Mokiniai kalbėjo apie tai, kaip jiems sekėsi kurti, kas paskatino, sudomino, kokios kilo idėjos, su kokiais susidūrė sunkumais, papasakojo ir apie tai, kas liko nepanaudota konkursiniuose darbuose, nes medžiagos surinkta daug ir įdomios. Įdomu buvo pasidalinti patirtimi, išgirsti dalyvavimo projekte įspūdžius iš pirmų lūpų. Konferencijoje buvo apdovanoti visų trijų konkursų – krašto istoriją atspindinčio simbolio, turistinio/edukacinio maršruto, videofilmo apie gimtąjį kraštą – nugalėtojai, įteiktos padėkos dalyviams, juos ruošusiems pedagogams.

 Po konferencijos dalyviai vyko į regioninį istorinį parką, aplankė muziejų, susipažino su unikaliu Lietuvos kampeliu – Dieveniškėmis. 

 

METODINĖ DIENA

Lapkričio 25 d. 5 – 8, I g. – III g klasių mokiniai rinkosi į nepamokinės veiklos ugdymo dieną. Ši diena buvo susieta su patyriminiu mokymusi, eksperimentais, analize, išvadų darymu. Mokiniai atliko kūrybinės užduotis parengtose  stotelėse: "Gramatikos šalyje" 25 kab., "Draugaujame su knyga" 24 kab., "Иностранный язык - это всегда кусок хлеба в кармане" 28 kab., "Baudos“ sporto salė, "Loginis mąstymas" 36 kab., "Mikropasaulis" 34 kab., "Išspręsk kryžiažodį" 23 kab., "Bandymų pasaulis" 20 kab. "Istorijos kūrimas angliškai" 29 kab., "Vienas karpymo stebuklas" 35 kab. "Muzikos ritmu" 18 kab., "Parodyk žinias ir išmonę" 33 kab.  mokymo kabinetuose. Renginys baigėsi viktorina „PROTŲ KOVOS“

Nugalėtojai

9 komanda – I vieta.

6 komanda – II vieta.

12 komanda – III vieta.

  

 

   

  

  

   

 

 

Parodos tema: Etnografinis palikimas – kiekvieno mūsų savasties dalis.

Parodoje eksponuojami sukurti pasirinkta rankdarbių technika rankdarbių pavyzdžiai iš molio, medžio, tradiciniai šiaudiniai žaislai Kalėdų eglutei, Advento vainikui ir patalpų puošybai. Tradicinių dirbinių iš šiaudų gaminimą demnstravo technologijų mokytoja, tradicinio amato meistrė Zita Kumpelienė.

Puoselėjama gyvoji meninių ir tradicinių amatų paroda sutelkia Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos bendruomenę bendrai etnokultūrinei veiklai.

Suprasdami etninę kultūrą ir kurdami palankią aplinką ją puoselėti tokią, kuri primintų jaukius namus, siekiame, kad vaikai jaustųsi saugūs, ramūs kaip gimtuosiuose namuose.

   

  

 

INFORMATIKOS IR INFORMACINIO MĄSTYMO KONKURSAS „BEBRAS“

2 klasės mokinė Karina Namikaitė pateko tarp šalies geriausių.

Konkurse dalyvavo 1418 antrokai. Karina užėmė 12 vietą ir Lapkričio 23 d. Litexpo parodų rūmuose buvo apdovanota diplomu ir atminimo dovanėlėmis. Sveikiname Kariną.

  

 

UGDYMO KARJERAI SAVAITĖ GIMNAZIJOJE

Profesinės savanorystės iniciatyvos „būsiu“ organizatoriams pakvietus mūsų gimnazija dalyvavo jų organizuotoje Nacionalinėje karjeros savaitėje 2019 (NKS2019), kuri vyko lapkričio 18 - 22 dienomis. Šiemet čia jau registravosi 430 švietimo įstaigų ir daugiau nei 180 tūkstančių jose besimokančių mokinių.

Mūsų gimnazijoje buvo organizuotos tokios veiklos:

- Pradinės klasės piešė savo svajonių profesiją, atliko testą "Profesijų mozaika" ,peržiūrėjo prezentaciją skaidrėse "Vaikai , keičiantys pasaulį" .

- 5 – IVg klasės valandėlės metu pildė "Mano karjeros planą"( kiekvienas mokinys) ir peržiūrėjo prezentaciją skaidrėse: 5-8 kl. " Vaikai, keičiantys pasaulį", Ig - IVg kl.  "10 ateities profesijų".

- 5-IVg klasių mokiniai informacinių technologijų pamokų metu atliko testus: 5-IVg kl.- "Profesijų mozaika", o Ig-IVg kl. dar ir "Karjeros aitvaras".

- Lapkričio 21 d. būrelio „Ugdymas karjerai“ nariai lankėsi Kupiškio Aviacijos treniruočių centre. Jo vadovas Laurynas supažindino mus net su 8 įvairiais lėktuvais ir sklandytuvais. Jis papasakojo apie tai, kur ruošiami lakūnai, kokių savybės jiems svarbios, kiek tai kainuoja, kur galima dirbti išsimokius. Laurynas išsamiai atsakė į mokinių klausimus, net leido atsisėsti į patį gražiausią raudoną lėktuviuką, Grįžome labai sušalę, bet smagiai nusiteikę- dabar visai kitaip žiūrėsime į danguje skraidančius lėktuvus.

  

Ugdymo karjerai koordinatorė Aldona Jatulevičienė.

 

LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENA

Jau tampa tradicija gimnazijos mokiniams paminėti Lietuvos kariuomenės dieną, pagerbiant Nepriklausomybės kovų savanorius prie Žolinės aikštėje esančio jiems skirto atminimo ženklo. Šiais metais ne tik sugiedojome Tautišką giesmę ir uždegėme žvakutę, bet ir išklausėme savanorio Antano Maniko sūnaus Jono prisiminimus apie tėvą.

  

III g ir 8 klasės mokiniai ir istorijos mokytojos N.Morkvėnienė, A.Štirvydienė

 

TOLERANCIJOS DIENA

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Šių metų Tolerancijos dienos simbolį – Tolerancijos švyturį

pagamino pradinių klasių mokiniai. Renginį pradėjo III g – IV g merginos, atlikdamos Tolerancijos himną, o finale nuskambėjo visų atliekama daina „ O mes vaikai, o mes pasaulis“.

   

                  TUC informacija

 

Gimnazijos  etnokultūrinė veikla aprašyta leidinyje: „Etnografinis palikimas- kiekvieno iš mūsų savasties dalis“Džiugu, kad mūsų graži ir nuoširdi veikla įvertinta.

 

PANEVĖŽIO KARALIAUS MINDAUGO HUSARŲ BATALIONAS

 

Gimnazistai aplankė Panevėžio Karaliaus Mindaugo husarų batalioną. Krašto apsaugos ministerija 2019 m. spalio 7–11 d. Lietuvos kariuomenės daliniuose organizavo jau tradicine tapusią Krašto apsaugos dieną. Šis renginys – tai pilietinio ugdymo Lietuvos kariuomenės daliniuose pamoka aukštesniųjų klasių mokiniams. Šventėje pabuvojo ir mūsų gimnazijos lg ir llg klasių mokiniai. Grįžo pilni įspūdžių ir pasiryžę suaugę ginti savo šalį.

  

 

 

SĖKMĖ KONKURSE

 

2 klasės mokiniai Karina Namikaitė, Matas Labakojis , Benas Bartaševičius, Raigardas Indrikonis ir Renaldas Skiečius dalyvavo LR Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus organizuotame rašinių konkurse ,,Mano mokytojas“. Savo rašinėliuose mokiniai pačius gražiausius žodžius skyrė savo mokytojai. Iš štai džiugi žinia – 1-4 klasių tarpe 3-ąją vietą laimėjo Karinos ir Mato rašinėliai.

Neseniai antrokai sulaukė svečių. Pas juos į klasę atvyko pats Seimo narys Viktoras Rinkevičius su savo padėjėja Stase Eitavičiene. Visiems konkurso dalyviams Seimo narys įteikė padėkos raštus, o nugalėtojams Karinai ir Matui dar ir ,, Pegaso“ knygyno dovanų čekius.

Į kiekvieno vaiko lietuvių k. sąsiuvinį Seimo narys V. Rinkevičius parašė palinkėjimą. Vaikai labai džiaugėsi gavę Seimo nario autografą. Žadėjo sąsiuvinius išsaugoti prisiminimui.

V. Rinkevičius pažadėjo dar kartą sugrįžti pas antrokus su išleista knyga, kurioje bus visų konkurso dalyvių darbai ir kiekvienam dalyviui padovanoti po knygą kūrybingos vaikystės prisiminimui.

  

                                                                                                            Mokytoja Janina Žukauskienė

 

BĖGIMO VARŽYBOS

 

Biržų pilies kieme vyko bėgimo varžybos nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurei laimėti. Jose dalyvavo ir 13 mūsų gimnazijos 1-4 klasių mokinių. 1-2 kl. mokiniams reikėjo įveikti 300m, o 3-4 kl. – 500 m atstumą. Geriausiai sekėsi antrokams Karinai Namikaitei ir Matui Labakojui . Matas iškovojo 2 vietos medalį ir taurę, o Karina džiaugėsi laimėtu 3 vietos medaliu ir taure.

Visai nedaug iki pergalės trūko pirmokui Aironui Baltrėnui, ketvirtokėms Eimantei Baniulytei ir Faustei Vaitiekūnaitei.

Visi bėgimo dalyviai įveikę trasą apdovanoti atminimo medaliais.

   

Sveikiname!

 

LEKUS PROJEKTAS „KELIAUK LIETUVOJE“

Rugsėjo pradžioje Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos mokytojus, mokinius ir jų tėvelius vasaros stovyklos dalyvės pakvietė įsitraukti į LEKUS organizuojamo projekto „Keliauk Lietuvoje“ veiklas: videofilmo, turistinio/edukacinio maršruto, įtaigiausio ir labiausiai krašto istoriją atskleidžiančio atributikos simbolio kūrimo konkursus.

Šio projekto tikslas – ugdyti vaikų pilietiškumą, bendradarbiaujant su nevyriausybinėmis organizacijomis ir švietimo įstaigomis, ugdyti vaikų ir jaunimo bendrąsias kompetencijas, stiprinant jų pilietinę savimonę, bendruomeniškumą, skatinti saviraišką bei savanorystę ir, žinoma, stiprinti meilę gimtajam kraštui.

Mokiniai pasirinko videofilmų ir edukacinio/turistinio maršruto kūrimo konkursus. Jaunesniojo mokyklinio amžiaus dalyvių grupėje dalyvavo penktos klasės mokiniai (klasės vadovė Lida Vareikienė) ir technologijų būrelio ,,Kraitė“ nariai (vadovė Zita Kumpelienė). Savanoriavo Valdonė Vareikaitė.

             Krašto pažinimas prasideda nuo gimtojo kiemo, gatvės, miestelio, o pažinęs juos – gali didžiuodamasis  pasakoti keliaujantiems Lietuvoje. Turistinio/edukacinio žygio tikslas – surinkti daugiau informacijos ,pasiruošti   supažindinti svečius, pakviesti keliaujančius ir poilsiaujančius aplankyti Vabalninko miesto kultūros paveldo objektus, istorines vietas, žymius žmones, pamatyti įspūdingas skulptūras, pasigrožėti kraštovaizdžiu. Projekto dalyviai kūrė filmuką ,,Keliauk Lietuvoje ( Vabalninkas)“ ir klijavo žemėlapį/ maketą ,,Keliauk Vabalninke“.

Gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro mokiniai (vadovė Audronė Štirvydienė) projekte dalyvavo vyresniojo mokyklinio amžiaus dalyvių grupėje. TUC sukūrė filmuką ,,Žydų gyvenimo istorijos puslapiai Vabalninke“, kuriame pasakojama apie  žydų ,gyvenusių Vabalninke,atminimo ženklus.

Konkursiniai kūrybiniai darbai patalpinti elektroninėje erdvėje, kviečiama už juos balsuoti čia.

Įdomiausi  bus apdovanoti  rėmėjų dovanomis ir patalpinti puslapyje  www.lekus.lt

 

  

Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos etninės kultūros koordinatorė Zita Kumpelienė

 

PAŽINTINĖ – PRAMOGINĖ IŠVYKA „MOKSLAS IR GAMTA“

Dvidešimt šeši gimnazijos 3 – 8, Ig - IVg klasių labai gerai ir gerai besimokantys mokiniai ir keturi Biržų rajono Kratiškių mokyklos-daugiafunkcinio centro 8 – 10 klasių labai gerai besimokantys mokiniai spalio 24 d. anksti ryte išvyko į Lenkijos sostinę Varšuvą. Aplankė ypatingo grožio Varšuvos senamiestį (įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą). Susipažino su pagrindinėmis miesto įžymybėmis: Šv. Jono krikštytojo katedra, Pilies aikšte su Zigmanto II - ojo Vazos kolona, senąja turgaus aikšte, Šv. Jono krikštytojo katedra.

Aplankė vieną moderniausių Europoje technologijų muziejų – Koperniko mokslo centrą. Jame svajonės ir stebuklai tampo realybe. Galėjo per 5 minutes išmokti groti muzikiniais instrumentais, pakilti į orą skraidančiu kilimu, atsidurti pačiame žemės drebėjimo centre, prabilti žvėrių balsais, palyginti savo jėgas su anakonda, sudalyvauti įdomiausiuose eksperimentuose ir kt.

Kupini įspūdžių atvyko į nakvynės vietą ATOS viešbutyje.

Spalio 25 d. toliau supažino su Varšuva. Aplankė Karališkuosius sodus Lazienki parke kuriame yra nuostabi karališka rezidencija – dar vadinama Rūmais ant vandens. Pasivaikščiojo sodo takais, pasigrožėjo gamta ir rūmus supančiais tvenkiniais

Pamatė miestą iš paukščio skrydžio Mokslo ir kultūros rūmuose 30-jame aukšte 114 m., aukštyje.

  

  

 

MOKYTOJŲ DIENA

Pasaulinė mokytojų diena kasmet minima spalio 5 d., skirta pagerbti mokytojus. UNESCO iniciatyva, šią dieną, siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą, pademonstruoti mokytojų indėlį į mokslą ir jo plėtrą. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijoje spalio 4-tąją  kiekvienas dvyliktokas turėjo galimybę pasijusti tikru mokytoju. Vyko netradicinės pamokos, kurias pravedė naujieji mokytojai. Po pamokų vykusiame renginyje, kiekviena klasė nustebino paruoštais pasirodymais bei sveikinimais savo auklėtojus ir mokytojus. 

  

  

 

RUDENIŠKAS RENGINYS GIMNAZIJOJE

Šių metų ruduo džiugino gražių bulvių derliumi, todėl Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos jaunųjų gamtininkų būrelio „Starkus“ nariai paskatino visus dalyvauti „Linksmojo bulvinuko“ parodoje ir „Sunkiausios bulvės“ konkurse.

Nuo pat ryto gimnazijos pirmo aukšto fojė rikiavosi iš bulvių pagaminti „Linksmieji bulvinukai“. Kaip visada aktyviausi buvo pradinių klasių mokiniai. Jie atnešė net po kelis eksponatus. „Bulvinukų buvo visokių- ir didesnių, ir mažesnių, ir linksmų ir liūdnesnių. Jie visi buvo puikūs ir pripildė gimnaziją rudeniškos nuotaikos.

Būrelio nariai svėrė atneštas konkursui bulves. Smagu buvo stebėti, kaip mokiniai nekantriai laukė ką parodys svarstyklės, ant kurių buvo uždėta jų bulvė. Kokios virė emocijos, kai pretendentės į „Sunkiausios bulvės“ nugalėtojas vis keitėsi.  Dalyvavo net 20 bulvių. Galiausia buvo išrinktos nugalėtojos: sunkiausia bulvė, svėrusi  net 1008 gramų, atkeliavo iš penktoko Tautvydo Pranskūno daržo. Jai nenusileido ir  897 gramų svėrusi bulvė,  atnešta antroko Simono Marcikonio. Trečią vietą laimėjo  penktokas Arnas Sriubikė, atnešęs 805 gramų svorio bulvę.

Būrelio „Strakus“ nariai ir vadovė dėkoja visiems dalyvavusiems parodoje ir konkurse.

Jaunųjų gamtininkų būrelio „Starkus“ narė aštuntos klasės mokinė Viktorija Šinkevičiūtė.

Nuotraukose kelios akimirkos iš parodos ir konkurso.

   

 

Gimnazijoje lankėsi KASTU atstovė

Spalio 10 d. gimnazijoje lankėsi organizacijos KASTU atstovė Rebeka Pešelytė, kuri pasidalino aktualia bei naudinga informacija apie studijas užsienyje. Susitikime dalyvavę mokiniai sužinojo apie švietimo sistemas, aukštąsias mokyklas bei studijų finansavimo galimybes šešiose skirtingose šalyse: Kinijoje, Anglijoje, Danijoje, Olandijoje, Švedijoje bei Suomijoje. Buvo kalbama apie išsilavinimo svarbą ateities karjerai ir kaip KASTU gali padėti išsirinkti tinkamą studijų programą. Buvo pasidalinta informacija apie KASTU organizuojamas keliones į Danijos ir Nyderlandų aukštąsias mokyklas, kurių metu moksleiviai patys gali pamatyti, kaip vyksta studijos šiose šalyse, pabendrauti su dėstytojais ir studentais.

 

IV g klasės mokinys Rokas Baltrušaitis

 

Akcija "Atminties kelias".

Rugsėjo 23 d.  mūsų gimnazijos 5 klasės mokiniai ,minint Lietuvos žydų genocido dieną, dalyvavo pilietinėje akcijoje "Atminties kelias". Nuvykome į Žadeikių mišką Pasvalio rajone, kur buvo sušaudyti Vabalninko žydai ir padėjome akmenėlius su žydų vardai, kaip atminimo simbolį. Šioje vietoje buvo sušaudyti ir Pasvalio žydai, todėl renginyje kartu dalyvavo ir Pasvalio Svalios progimnazijos mokiniai.

   

 

JUDRIOJI DIENA

Judrioji diena Rugsėjo 19 dieną vyko Vabalninko Balio Sruogos Gimnazijos nepamokinės veiklos ugdymo diena „Judrioji diena“. Klasių komandos rungėsi net dvylikoje rungčių. O apšilę rungtyse sudalyvavo bokso klubo "Terminatorius" atviroje treniruotėje, kurią pravedė treneris Virginijus Stapulionis. Darželio skyriaus vaikučiai dalyvavo judriosiose estafetėse. Ačiū renginio partneriams vaikų dienos centrui, bokso klubui, mokyklos bendruomenei, už linksmą sporto šventę!

    

   

 

DOVANA MIESTELIO ŠVENTEI

 

Vabalninko gimnazijos mokiniai surengė " kaliausių" parodą skirtą Vabalninko miesto 15-tąjai derliaus šventei. Aktyviai šioje akcijoje dalyvavo ne tik mokiniai ir jų auklėtojai, bet ir tėveliai. "Kaliausės" džiugino šventės dalyvius ir svečius miestelio aikštėje.

 

 

 

Projektas „KELIAUK LIETUVOJE

 

Nuo rugsėjo pradžios visus Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos mokytojus, mokinius ir jų tėvelius vasaros stovyklos ,,Keliauk Lietuvoje“ dalyvės - etninės kultūros koordinatorė – Zita Kumpelienė ir mokyklos tarybos narė Deimantė Steponėnaitė pakvietė įsitraukti į LEKUS organizuojamo projekto tolimesnes „Keliauk Lietuvoje“ veiklas, kurias sudaro videofilmo, turistinio maršruto, įtaigiausio ir labiausiai krašto istoriją atskleidžiančio atributikos simbolio konkursai. Projekto dalyviai renka informaciją apie vietos istoriją, įžymius žmones, lankytinus objektus, kuria turistinį maršrutą ir savo kraštą reprezentuojantį simbolį.

Konkurso dalyviai skirstomi į dvi amžiaus grupes: jaunesnio mokyklinio amžiaus konkurso dalyviai ( 5–8 klasės) ir vyresnio mokyklinio amžiaus dalyviai (9–12 klasės). Abiem amžiaus grupėms galima dalyvauti viename pasirinktame konkurse arba visuose trijuose konkursuose. Paraiškas pasirinktiems konkursams reikia pateikti iki rugsėjo 22 d.

Projekto partneriai: Lietuvos Jaunimo Ramuvamažoji bendrija „Puoškis lietuviškai“ ir jaunimo asociacija „Patirk“. Projektą finansuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

 

 

Mokslo žinių šventė gimnazijoje

 

   

  

 

  

ETNINĖS KULTŪROS INTEGRAVIMAS

 

Vabalninko Balio Sruogos gimnazistai aktyviai dalyvauja etninės kultūros integravimo į mokomuosius dalykus veiklose. Nepamokinės veiklos dienų metu keliauja, lankosi amatų dirbtuvėse, mokosi muzikavimo, dainavimo ir šokių.

Šią vasarą liepos 15-21 d. d. projektas „Keliauk Lietuvoje“ prasidėjo Kulautuvoje. Į stovyklą susirinko aštuonių ugdymo įstaigų - Radviliškio, Šalčininkų, Merkinės, Juodšilių, Maišiagalos, Musninkų, Kauno bei Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos mokiniai.  Stovykloje vyko  kraštotyrinės medžiagos rinkimo bei jos panaudojimo savo krašto garsinimui mokymai. Surengtos kūrybines dirbtuves: dalyviai mokėsi senųjų lietuviškų amatų, tradicinio muzikavimo, dainavimo ir šokių.

 Mokyklų komandos kūrė savo krašto Turizmo informacijos centro modelį, planavo būsimas veiklas, generavo idėjas. 

Vabalninko Balio Sruogos gimnaziją atstovavo etninės kultūros koordinatorė Zita Kumpelienė ir gimnazijos mokinių tarybos narė Deimantė Steponėnaitė.

  

 

 

Projektas, kuriuo džiaugėsi ir mokytojai, ir mokiniai