Naujienos

  

Projektas Nr. 09.2.1-ESFA-K-728-01-0051 
„8 klasių mokinių matematikos gebėjimų ugdymas taikant integruotas užduotis“

Projekte tobulinančios savo veiklą mokyklos yra: Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla, Šakių r. Lekėčių mokykla ir Biržų r. Vabalninko B.Sruogos gimnazija.

Projektą inicijuojanti ir konsultuojanti mokykla – Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija.

Gimnazija yra šio projekto dalyvė.

Projekto tikslas: pagerinti 8 klasės mokinių matematikos pasiekimus, taikant gamtos ir matematikos mokslų integruotą mokymą.

Pirmas susitikimas įvyko vasario 22 d. skaityti daugiau >>>

Apie projektą

     

Vabalninko Balio Sruogos gimnazijoje įgyvendinamas tarpinstitucinio bendradarbiavimo projektas

Prasidėjus mokslo metams, Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijoje įsibėgėja projektas „Drauge mes galim daugiau – 2”. Tai – tęstinis, tarpinstitucinio bendradarbiavimo jaunimo srityje projektas,  finansuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Gimnazijai svarbu siekti ne tik aukštų pažangumo rodiklių, bet ir ugdyti jaunuolių socialinius, sveikos gyvensenos įgūdžius. Ne mažiau svarbus yra ir jauno žmogaus parengimas ateičiai, jo darbinei ir profesinei veiklai. Visada galvojame apie savo krašto jaunimą, norime, kad jis suvoktų, jog sėkmė nėra rezultatas, kad tai procesas. Nuolatinio tobulėjimo procesas. Šis procesas tuo sėkmingesnis, kuo daugiau į jį įtraukiama suinteresuotųjų šalių.

Šio, tęstinio projekto  partneriai yra Biržų rajono savivaldybės administracija, Biržų r. kaimo bendruomenių sąjunga, Vabalninko seniūnija, Biržų technologijų ir verslo mokymo centras, L. Januševičienės IĮ „Gėlių namai“, Ančiškių kaimo bendruomenė, Asociacija „Biržų turizmo klasteris“, Biržų rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba, Jaunimo garantijų įgyvendinimo komisija, projekto „Atrask save“ koordinatoriai, VšĮ „Versli Lietuva“, Biržų kultūros centro Vabalninko skyrius.

Šiuo projektu, bendradarbiaudami su partneriais,  siekiame jaunam žmogui suteikti daugiau galimybių pažinti save, pažinti kitus, ugdyti bendrąsias ir profesines vertybes, galimybę įgyti darbinės patirties. Taip pat siūlome galimybę tęsti pažintį  su Biržų turizmo klasterio veikla, kaip alternatyvia verslo kryptimi kaimiškose vietovėse, aplankyti M.Bartuškevičiaus ūkį (kaimo turizmo sodybą), A. Podėnienės kaimo turizmo sodybą, Mantagailiškio dvaro parką ir išbandyti  Montebolą – vieno iš Rinkuškių alaus daryklos savininkų sugalvotą žaidimą.

Projektas pradėtas įgyvendinti mokslo metų pabaigoje . Gegužės mėnesį gimnazijoje vyko diskusija „Kas gali padėti atrasti savuosius laimės ir norimos ateities laiptelius?“. Joje dalyvavo Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos, Biržų „Saulės“ gimnazijos, Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos, Biržų „Kaštonų“ pagrindinės mokyklos, Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokinių savivaldų atstovai, LMS Biržų skyriaus pirmininkas Mindaugas Murelis, Biržų rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas Marijonas Nemanis. Išgrynintos ir sugrupuotos diskusijos mintys perduotos LMS Biržų skyriaus pirmininkui, kuris parengė  pranešimą ir jį perskaitė rajono mokytojams  rudens forumo metu.

Rugsėjo mėnesį vyksta praktika su staliumi. Galimybę geriau pažinti staliaus amatą turi  gimnazijos klasių vaikinai. Mokoma dirbti su medžio apdirbimo staklėmis, atlikti smulkius staliaus darbus. Pasibaigus praktikai, gimnazijos kieme atsiras  4 suoliukai - bendras mokinių ir staliaus darbo rezultatas.

Projekto veiklos vyks iki gruodžio vidurio. Gimnazistų laukia du seminarai, praktika su floristais, rūbų kolekcijos kūrimas, praktinės kepimo pamokėlės Ančiškių kaimo bendruomenės „Ančiškiųkepyklėlėje“, išvykos į Asociacijos „Biržų turizmo klasteris“ objektus, baigiamasis projekto pristatymo renginys „Drauge mes galime daugiau 2“.

Projekto vadovė Dalia Baltrušaitienė

.