KOŠĖS DIENA GIMNAZIJOJE

2016 metų spalio 10-ąją minima Pasaulinė košės diena, kurios metu Lietuvos pradinių ir priešmokyklinių klasių mokiniai buvo kviečiami dalyvauti edukaciniame projekte „Košės diena 2016“. Lietuvoje minima trečią kartą. Projekto tikslas – edukuoti mokinius apie sveikos mitybos įpročius ir naudą jų organizmui, skatinti sąmoningai rinktis sveikesnius užkandžius. Pasaulinės košės dienai paminėti skirtą projektą inicijavo UAB „Malsena Plius“.

Vabalninko Balio Sruogos gimnazija akciją vykdė pirmus metus. Norint dalyvauti akcijoje reikėjo užsiregistruoti. Pagrindine projekto medžiaga rūpinasi akcijos iniciatoriai.  Gimnazijai buvo pristatyta  produkcija (maitinimo mokyklose reikalavimus atitinkanti greito paruošimo avižinė košė su braškėmis ir bananais, kiekvienam mokiniui skirta viena 35 g pakuotė), edukacinė medžiaga (edukacinė knygelė su įvairiomis interaktyviomis užduotimis ), informaciniai plakatai apie projektą.

 Spalio 10 dieną 64 pradinių klasių ir 20 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų kartu su mokytojais pusryčiams valgė sveiką, iš kokybiškų avižų pagamintą „Malsena" košę.  Valgydami košę mokiniai žiūrėjo skaidres apie sveikų pusryčių ir grūdinių produktų naudą organizmui. Vyko viktorina ,,Atpažink kruopas“. Diskusijos metu išsiaiškino kurių kruopų košė skaniausia. Mokiniai pasakojo, kad pusryčiams valgo košes, bet ne dažnai.

Dalyvavimas akcijoje paskatino mokinius dažniau valgyti įvairias košes ir sveikai maitintis.

  

Vyr. socialinė pedagogė Dalė Markutienė 

Akcija ,,Apibėk mokyklą“

 

                   Vabalninko Balio Sruogos gimnazijoje ypatingas dėmesys skiriamas sveikatos ugdymui. Suprantant mokinių sveikatos saugojimo ir stiprinimo reikšmę, pedagogai nuolat teikia ugdytiniams žinias apie sveiką gyvenimo būdą, padeda suprasti sveiko gyvenimo privalumus, ugdo sveikos gyvensenos įgūdžius ir įpročius, bei pripažįsta sveikatą, kaip vieną svarbiausių vertybių žmogaus gyvenime.

 2016 m pavasarį buvo parengta sveikatos stiprinimo  programa ,,Augu sveikas“ ir pateikta Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrui. Balandžio mėn. gimnazija buvo patvirtinta, kaip Sveikatą stiprinanti mokykla. Todėl dar didesnis dėmesys skiriamas sveikatos įgūdžių ugdymui ir sveikai gyvensenai.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, remdamasis Škotijos patirtimi ir palaikydamas „Judriosios pertraukos“ idėjas, šalies mokyklose inicijavo akciją „Apibėk mokyklą“.

Akcija „Apibėk mokyklą“ – tai Lietuvos pradinių klasių mokinių akcija, kurios tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą

 Rugsėjo 19 -30 dienomis prisijungėme ir mes prie šios akcijos. Akcijos koordinatorės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Šulnienė ir vyr. socialinė pedagogė Dalė Markutienė iš anksto pasirūpino trasos saugumu, vėliavėlėmis su klevo lapais pažymėjo bėgimo trasą. Bėgdavome nuo gimnazijos paradinių durų, aplink stadioną, mokyklos pastatą. Kiekvieną dieną mokiniai per ilgąją pertrauką 15 min. bėgdavo aplink  mokyklą 1,5 kilometro. Mokiniai, kurie dėl savo fizinės būklės negalėjo bėgti, ėjo sparčiu žingsniu. Akcijoje dalyvavo pradinių klasių mokiniai, prie jų prisijungė administracija, visi  mokytojai, darbuotojai, ir pradinių klasių mokinių tėveliai.

          Ši akcija vaikams leido judėti pagal savo fizines ir psichines išgales, laisvai, be didelės įtampos, pajusti judėjimo džiaugsmą ir malonumą

Socialinė pedagogė Dalė Markutienė