IŠVYKA Į PAŠILIŲ STUMBRYNĄ

Gegužės 24 d. 7 ir 8 klasių mokiniai lankėsi VMU Pašilių stumbryne. Stumbryno darbuotojas mokinius supažindino su europinių stumbrų gyvenimu, papasakojo daug įdomaus apie stambiausius laukinius gyvūnus. Pašilių stumbryne laikomi stambiausi laukiniai gyvūnai – Europos stumbrai, įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę Raudonąją knygą. Mokiniai ne tik iš arti pamatė stumbrus, bet ir galėjo juos pamaitinti. Tai suteikė vaikams daug džiaugsmo.

Pašilių stumbryne galima ne tik stumbrus pamatyti, bet ir pažintiniu taku pasivaikščioti. Take įrengtos stotelės, kuriose pasakojama apie Pašilių miško gyvūniją.

Aplankėme Girinio taką. Juo keliaudami mokiniai susipažino su labiausiai Lietuvos miškuose paplitusiomis medžių rūšimis, miško ardais, pagrindiniais miško priežiūros ir apsaugos darbais, pagrindinėmis miškininkystės sąvokomis.

Išvyka buvo organizuota bendradarbiaujant su Panevėžio regiono karjeros planavimo centru.