EDUKACIJA APIE MEDŲ IR BITES

Pavasaris, bunda gamta ir viskas kas gyva. Jau galima sutikti ir bičių, kurių vaikai bijo, tikėdami, kad jos puola kaip uodai. Tačiau taip nėra. Bičių gyvenimas labai įdomus, todėl vaikams tikrai yra ką sužinoti apie bites ir jų produktus.

Balandžio 8 dieną Ikimokyklinio  ugdymo skyriaus salėje, visoms grupėms kartu, vyko edukacinė programa Apie medų ir bites. Edukaciją vykdė MB Mažųjų ugdymas.

Vaikučiai sužinojo, kur bitutės gyvena, kaip jos renka nektarą ir kaip iš jo atsiranda medus. Žvelgė pro bitės akinius. Sužinojo, kokie dar yra bičių produktai. Gamino tikro vaško žvakutes. Susipažino su bitininko apranga ir įrankiais. Sužinojo, kodėl bitutės gelia. Atlikę visas užduotis gavo dovanų medaus, kurį nešėsi skanauti į namus.

PARODOJE „KARJERA & STUDIJOS LIETUVOJE 2024“

Kovo 29 d. gimnazijos I - IV g klasių mokinių grupė lankėsi „Karjera & Studijos Lietuvoje 2024“ parodoje LITEXPO.  Mokiniai išgirdo aktualią informaciją stojantiesiems apie 2024 ir 2025 metų priėmimo tvarką bei reikalavimus. Gimnazistai domėjosi ne tik  apie studijas, bet ir apie socialinius tinklus, draugystę su „ChatGPT“, išgirdo ekspertų įžvalgas apie studijas ir išbandė interaktyvias veiklas. Buvo puiki galimybė gauti visą reikalingą informaciją apie Lietuvos universitetus, aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas.

KU koordinatorė Ilona Pavilionienė

GIMNAZIJOS MONSINJORO KAZIMIERO VASILIAUSKO ATEITININKŲ KUOPOS ATEITININKŲ ATSTOVAI - KOVO 11-OSIOS – LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO ŠVENTĖS RENGINIUOSE

GIMNAZIJOS MONSINJORO KAZIMIERO VASILIAUSKO ATEITININKŲ  KUOPOS ATEITININKŲ ATSTOVAI - KOVO 11-OSIOS – LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO ŠVENTĖS RENGINIUOSE

Jau 16 metų  Panevėžio krašto ateitininkų kuopų atstovai dalyvauja į Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventės renginiuose. Šiemet į tautiškumo, visuomeniškumo, šeimyniškumo principais pagrįstus renginius atvyko daugiau nei  aštuoniasdešimt Panevėžio krašto ateitininkų ir jų bičiulių.

Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Kristaus Karaliaus katedroje, kurias aukojo J.E. vysk. Linas Vodopjanovas. Po jų ateitininkai kartu su miesto bendruomene dalyvavo iškilmingoje vėliavos pakėlimo ceremonijoje Laisvės aikštėje. Vėliau J. Balčikonio gimnazijoje  tęsėsi ateitininkų sąskrydis „Mūsų akyse Tu –saulės kraštas“. Kuopos  pristatė  Lietuvos regionus, artimiau supažindino su kiekvieno regiono unikalumu, tarme, tradiciniais patiekalais.

Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko ateitininkų kuopos  atstovai dalyvavo Panevėžio krašto kovo 11-osios dienos renginius papuošė Aukštaitijos regiono tautiniais kostiumais,  minėjime bei Panevėžio krašto ateitininkų sąskrydyje „Mano akyse Tu Saulės kraštas“ sėkmingai pristatė Aukštaitijos regioną, pravedė edukacinę veiklą Panevėžio Balčikonio gimnazijoje.

Renginį vainikavo kulinarinio paveldo mugė ir bendra ateitininkų daina „Kaip grįžtančius paukščius“.

ATEITININKŲ BEKELĖS ŽYGIS

2023 m. rugpjūčio  30 d.  dieną vyko kasmetinis Panevėžio krašto ateitininkų kuopų globėjų susitikimas su Ateitininkų federacijos valdyba ir Panevėžio krašto ateitininkų 22 km bekelės žygis 5 - IV gimnazijų klasių ateitininkams, ateitininkų bičiuliams. Žygio organizatoriai - Lietuvos Ateitininkų federacijos Moksleivių ateitininkų vadovai.

Vabalninko Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko kuopą žygyje  atstovavo Rokas, Gražvydas, Miglė, Aleksandras, Titas, Tautvydas, Aidas, Augustas.

Po Šv. Mišių Panevėžio Petro ir Povilo bažnyčioje, žygis prasidėjo nuo Nevėžio upės valymo įrenginių. Reikėjo įveikti net 5 žygio etapus: 1) pasiekti Nevėžininkų dvaro koplyčią, 2) upės krantais pasiekti Daugiakamienę pušį, 3) kalvotu mišku ir laukais pasiekti Murmulių atodangą, 4) rasti ir pereiti kabantį Beždžionių tiltą per Nevėžį, senkant jėgoms užlipti į Vadaktėlių Šv. Nepomuko bažnyčios kalną, 5) pasiekti Ustronės Knygnešių muziejų, kuriame laukė laužas su dešrelėmis ir užkandžiais. Džiugu, kad žygio dalyviai įveikė visus etapus, sustiprino kūną ir dvasinę ištvermę.

ADVENTO PERTRAUKĖLĖ

Gruodžio 5 d., antradienį, Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos bendruomenė rinkosi į gimnazijos fojė, kur buvo iškilmingai uždegta pirmoji Advento vainiko žvakė. Renginį pradėjo Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko ateitininkų  kuopos globėja, tikybos  mokytoja metodininkė Rasa Šlekienė. Advento pradžią gimnazijos bendruomenė sutvirtino bendra malda. Gimnazijos direktorė Deimantė Žalinkevičienė uždegė pirmą Advento vainiko  žvakę.

Nuskambėjo I g klasės mokinių, ateitininkų kompozicija, kurią parengė renginių organizatorė, lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Lida Vareikienė. Iškilmingą renginį apibendrino, užbaigė gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Dalios Baltrušaitienės ir gimnazijos direktorės Deimantės Žalinkevičienės žodžiai. Gimnazijos administracija šiltai padėkojo visai gimnazijos bendruomenei už bendrystę, palinkėjo gražaus švenčių laukimo. Ačiū visiems prisidėjusiems, kad šis šviesus bendruomenę vienijantis susitikimas įvyktų.