ABĖCĖLĖS ŠVENTĖ

Pirmokėliai kasdien vis aukščiau kopia į Mokslo ir Žinių kalną. Kasdien mokosi pažinti raides, skaičius, pasaulį.

Pagaliau visos raidelės jau išmoktos. Smagu pasidžiaugti, pasididžiuoti, pamatyti, kaip netvarkingai besimėtančios raidelės ,,sugriūva” į prasmingus žodelius.

Balandžio 18 d. pirmokai ir jų tėveliai sugužėjo į Vabalninko miesto biblioteką, kur jų laukė bibliotekos darbuotojos Asta ir Vilma. Mažieji mokinukai deklamavo eilėraščių posmus, dainavo ir džiaugėsi, kad jau pažįsta visas raides, gali skaityti, o skaitydami – daug ką sužinoti. Įveikę visas užduotis, pasigrožėję kartu su tėveliais puoštų raidžių paroda, kur viena raidė gražesnė ir originalesnė už kitą, su pilnomis rankomis gautų dovanų parskubėjo į gimnaziją, toliau kopti į Mokslo kalną.

Linkiu mano pirmokėliams  toliau sėkmingai semtis žinių ir išminties.

Mokytoja Jurgita Umbrienė

ANTROKAI ,,SMALSIUKŲ LABORATORIJOJE“

Antros klasės mokiniai  Pasvalio krašto muziejuje dalyvavo   edukaciniame užsiėmime  ,,Smalsiukų laboratorija". Edukacijos metu vaikai patys eksperimentavo: stebėjo įvairias chemines reakcijas, aiškinosi daiktų fizikines savybes, susipažino su sąvokomis, sužinojo  įvairių  faktų apie ugnikalnius, debesis, lietų. Antrokai   išmėgino įvairaus dydžio ir formų magnetus, „sukėlė“ lietų stiklinėje, padarė ugnikalnį ir net sniegą. O kiek džiaugsmo buvo kai iš pačių pagaminto sniego dar ir besmegenį pavyko nulipdyti.. Vėliau  apžiūrėjo  interaktyvią muziejaus ekspoziciją, kurioje įspūdžių irgi  buvo daug: mergaitėms smagu buvo prisiderinti senovinius aprėdus, sukneles, berniukams- važiuoti motociklu. O užsidėję virtualios realybės akinius vaikai galėjo ,,panerti“ net 21 m gylį po vandeniu, nusileisti į šaltinio dugną ir jį stebėti.

EDUKACINĖ PROGRAMA „MUZIKOS GARSŲ KARALYSTĖJE“

MUZIKOS GARSŲ KARALYSTĖJE

Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos 4 kl. mokiniai su mokytoja Sigita Vinciūniene dalyvavo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos edukacinėje programoje „Muzikos garsų karalystėje“. Jos metu mokiniai  atliko įsidainavimo pratimus, dainavo lietuvių liaudies dainą. Vyko pažintis su muzikos instrumentais, kuriuos mokytojai ne tik pristatė, bet jais atliko kūrinius. Mokiniai turėjo galimybę patys pagroti instrumentais.

TELEFONAS-LANGAS Į PASAULĮ

Vabalninko miestelio bibliotekininkės Vilma Šulnienė ir Asta Brazdžiūnienė  4 kl. mokiniams pravedė edukacinį užsiėmimą ,,Telefonas-langas į pasaulį“. Mokiniai sužinojo kada ir kas išrado telefoną, kuriais metais ir kokiose šalyse pasirodė pirmieji telefonai. Susipažino su telefonų knyga. Sužinojo mandagaus bendravimo telefonu taisykles, jas praktiškai pritaikė skambindami laidiniu telefonu bibliotekininkėms ir mokytojai. Praturtėję žiniomis apie telefonus, apžiūrėję  Jurio Baliūno paveikslų parodą ,,Jurės iliuzijos“, nešini knygomis sugrįžo į gimnaziją.

Mokytoja Sigita Vinciūnienė

IŠVYKA Į BTVMC VABALNINKO SKYRIŲ

Balandžio 12 d. gimnazijos 8 ir Ig moksleiviai dalyvavo  renginyje „Atvirų durų diena“ Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriuje. Susitikime profesijų mokytojai bei keli mokiniai sukūrė įdomias ir įtraukias veiklas susipažinti su profesijomis, mokymosi priemonėmis bei erdvėmis, kuriose daugelį veiklų patys gimnazijos moksleiviai ir išbandė.